Category: Sensacyjne recenzje

Sensacyjne recenzje, czyli moje własne opinie i spojrzenia na te małe i wielkie dzieła jakimi są książki i filmy.

Żyć dla innych i naprawiać świat sensem życia? / „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie” S.Małgorzata Chmielewska

Szarość życia dobija. To z pewnością nie jest najlepsze pierwsze zdanie, które miałoby zachęcić Cię Czytelniku do przeczytania tego wpisu, ale skoro napiszę tutaj o przemoczonym, śmierdzącym,  brudnym, słabym człowieku, którego określa się mianem bezdomnego, cóż więcej mam napisać by Cię zachęcić?

Nie lubię ubarwiać zdarzeń, a szczególnie tych które wydają się z samej życiowej perspektywy smutne i żenujące. Tak, ostatnie słowo w poprzednim zdaniu nie jest umieszczone z braku lepszego przymiotnika oraz z powodu mojej anoreksji językowej. Zostało napisane celowo, ponieważ prócz smutnej emocji którą mamy, a raczej powinniśmy mieć, widząc ludzi, którzy swoim ubiorem czy zachowaniem odbiegają od „normalnej” reszty, powinno urodzić się u nas również współczucie, wkurzenie i myśl, że to żenujące doprowadzić się do takiego stanu.

Continue reading

Sensacja! Kosmiczne, tajemnicze „głazy” blisko naszej Ziemi? Tak! To może być prawda! Alex Woods chętnie Ci o tym opowie. / „Wszechświat kontra Alex Woods” Gavin Extence

Kiedy natrafiam na informacje związane z tajemniczymi materiami, kosmicznymi głazami, kamieniami czy meteorytami zazwyczaj informacje te powiązane są z nowinkami odkrywczymi bądź nadchodzącymi katastrofami. I tym razem wchodząc na stronę, która zaciekawiła mnie nagłówkiem dotyczącym spadających „głazów” blisko naszej Ziemi, nie myliłem się, że zastanę tam informację o KOŃCU ŚWIATA! Jakie więc prognozy? Czy to dziś?

Continue reading

Lubisz mieć pieniądze? To naucz się ich nie marnować. / „Finansowy Ninja” Michał Szafrański

Co zrobić jeśli nie masz pieniędzy? Zarób! Mam świetny pomysł jak zarobić 10 000 zł w dwadzieścia minut! Przeczytaj koniecznie ten artykuł! Nie musisz wychodzić z domu. Dowiesz się jak odmienić swoje życie! Tą wspaniałą metodą oszukasz wszystkich maklerów, inwestorów, burmistrzów, królów, żebraków, deweloperów oraz wszystkich tych, którzy od razu staną się Twoimi „dobrymi kolegami”. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Kliknij „Czytaj dalej”!


Co zrobić jeśli  nie masz pieniędzy? Zarób i oszczędzaj! Jest wiele książek po których przeczytaniu dowiesz się jak powinieneś gromadzić pieniądze, jak je wydawać, w co inwestować, a czego się wystrzegać. Każdy z nas wie, że większość tych książek mija się z realiami życia. Niektórzy wydają więcej na jedzenie, a inni płacą mniej za czynsz. Przeważnie sceptycznie podchodzę do książek typu „poradnik”, bo wiem, że mało która da radę spojrzeć na coś z innej strony i zachęci mnie do jakiejkolwiek zmiany. Są jednak wyjątki na których warto zwrócić uwagę.  Jedną z takich książek jest „Finansowy Ninja”.

Continue reading

Grzechem jest zabić drozda. / „Zabić drozda” Harper Lee

„Wyspą każdego człowieka, Jean Louise, jego wartownikiem, jest sumienie.”

Dzieciństwo – etap cudownego, beztroskiego życia, poznawania nowych zasad, gier, przyjaciół, wrogów, spojrzeń, rozmiaru strachu i radości. Z pewnością nie wymieniłem wszystkiego co przyszło Ci na myśl w związku z dzieciństwem, ale chyba zgodzisz się, że każdy ma swój własny „wiek” dzieciństwa. Niektórzy, poprzez problemy rodzinne uznają za dzieciństwo te wydarzenia, które ledwo co mogą sobie przypomnieć. Inni natomiast będąc w wieku młodzieńczym, dorastając, czy już stając się pełnoletni nadal są przekonani, że życie to dobra karuzela zabaw. Nie poniżam takich osób, co więcej zazdroszczę…

Myślę, że w drugim aspekcie który Ci zaraz przedstawię również się zgodzimy. Dzieciństwo kształtuje Twój charakter, poglądy i tworzy fundamenty. W wieku młodzieńczym/dorastania umacniają się one, bądź uderzają z hukiem o ziemię, ale w życiu dorosłym niekiedy wspomni się, że czyny które robisz są „wyniesione z domu” bądź z podwórka/osiedla.

Continue reading

© 2019 bezsensacji.pl

Theme by Anders NorenUp ↑